Power bank do Samsunga – jak wybrać najlepszy?

Samsung to jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu elektronicznego, w tym telefonów komórkowych i tabletów. Globalny lider branży smartfonów kojarzony jest z wysoką jakością i świetnym designem. Na co zwrócić uwagę wybierając power bank do Samsunga?

Na pierwszym miejscu – jakość!

Zawsze przy wyborze sprzętu elektronicznego w pierwszej kolejności należy kierować się jego jakością i użytkowością. Istotnym elementem jest dopasowanie parametrów przenośnej baterii do naszych potrzeb. Przed zakupem power banku należy zastanowić się, do czego będzie głównie używany – do ładowania smartfona, tabletu, innych urządzeń lub czy znajdziemy się w potrzebie ładowania dwóch urządzeń naraz. Z pomocą przychodzą oznaczenia producenta. Musimy sprawdzić, jaką pojemność posiada bateria naszego urządzenia oraz power banku (liczona w miliamperogodzinach – mAh). Trzeba pamiętać, że zawsze przy korzystaniu z power banków dochodzi do strat energii, więc najlepiej zaopatrzyć się w taki, którego pojemność baterii będzie przynajmniej dwukrotnie większa. Jeśli przeznaczeniem power banku będzie tablet marki Samsung, pojemność baterii przenośnego akumulatora również musi być odpowiednio dopasowana. Warto zwrócić uwagę też na szybkość ładowania. Jeśli nasz smartfon obsługuję technologię Qualcomm Quick Charge, warto wybrać power bank z właśnie tym modułem. Może to diametralnie przyspieszyć ładowanie.

Design

Produkty południowokoreańskiego koncernu słyną z nienagannego designu i ustępują chyba tylko Apple (przeczytajcie o power bankach do iPhone’a). Dobrze, gdyby power bank do Samsunga współgrał z jego stylem i estetyką. Z pomocą przychodzi nam szeroki wybór przenośnych akumulatorów pod względem kształtu czy koloru. Dla przykładu, starsze modele smartfonów Samsunga, np. Galaxy S3 słyną z bardziej owalnych kształtów, co proponują też producenci niektórych power banków. Z kolei nowsze modele przywodzą na myśl dość ekskluzywny styl. Do tego rodzaju urządzenia również bez trudu dopasujemy przenośny akumulator, np. taki z matową, aluminiową obudową.

Przykład bardzo stylowego power banku – Romoss GT3 5000 mAh. Idealnie sprawdzi się jako power bank do samsunga ze swoim unikalnym designem, cena 64,95.

power bank do samsunga

 

Power bank do Samsunga… na ogniwach Samsunga

Niektóre firmy proponujące power bank do Samsunga używają ogniw tego koncernu. Wydawałoby się, że to najlepsze rozwiązanie, lecz naprawdę nie podnosi to w znaczący sposób kompatybilności urządzeń. Trzeba jednak zaznaczyć, że użytkownicy smartfonów Samsung, na power banki z tą samą technologią litowo-jonową nie powinni narzekać, gdyż zaopatrzone w nią baterie cieszą się raczej dobrą żywotnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *