Power bank do iPhone’a? Wybierz najlepszy!

Chciałoby się powiedzieć, że idealny powerbank do iPhone’a nie powinien się niczym różnić od dobrego modelu do każdego innego smartfona. Na pewno istotna jest pojemność, parametry i subiektywnie kolor, kształt, czy ilość portów. Zastanówmy się jednak czy w przypadku telefonów Apple warto zwrócić uwagę na coś jeszcze?

Kompatybilność

Entuzjaści marki Steve’a Jobsa chwalą jej unikatowość i ekskluzywność. Jednak co dla jednych jest plusem, dla innych niekoniecznie. Niektórzy użytkownicy produktów Apple narzekają na ich kiepską współpracę czy wręcz niekompatybilność z innymi markami lub aplikacjami. W przypadku zakupu power banku do iPhone’a ta kwestia nie powinna jednak zaprzątać nam głowy. Wystarczy być w posiadaniu kabla z odpowiednią wtyczką, która pasuje do naszego modelu, a właściwie każdy power bank będzie już kompatybilnym. Co prawda firma Apple produkuje baterie przenośne dla niektórych swoich modeli (głównie w postaci case – etui), lecz mogłoby się wydawać, że w przypadku powerbanków nie warto wydawać kwoty trzy- lub czterokrotnie wyższej, tylko po to by urządzenie sygnowane było znanym logotypem odpowiadającym temu na telefonie.

Pojemność przede wszystkim!

Czas pracy telefonu zależy od pojemności jego baterii oraz tego jak tak naprawdę z niego korzystamy. Logiczną sprawą jest, że ten sam model iPhone’a osobie, która używa go głównie do dzwonienia i pisania SMS-ów wyładuje się później, niż użytkownikowi surfującemu po Internecie, kręcącemu filmy i nieustannie siedzącego w mediach społecznościowych. A że tych jest więcej, powerbank staje się niemal niezbędnym dodatkiem. Podstawową kwestią jest wspomniana już pojemność baterii naszego modelu telefonu iPhone i power banku. Pamiętając o tym, że straty energii przy tego rodzaju ładowaniu urządzeń przenośnych są nieuniknione, najlepiej zaopatrzyć się w power bank do iPhone’a o większej pojemności. Optymalna byłaby przynajmniej dwukrotnie większa niż w baterii telefonu. Do tego potrzebny jest już dość duży powerbank.

Power bank do iPhone’a w formie etui?

Ciekawym rozwiązaniem dla iPhone’ów są power banki w postaci etui (case’ów). Urządzenia te działają tak samo jak zwykłe baterie przenośne, dodatkowo chroniąc obudowę od zarysowań, a ekran i podzespoły smartfona przy upadkach. Wybierając jednak powerbank w takiej oryginalnej postaci, nie zapomnijmy dobrać go pod konkretny model naszego iPhone’a.

power bank do iphone'a
Power bank etui do iPhone’a 6 – Green Cell PB46 3200 mAh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *