Zastosowanie power banka

Zastosowanie power banka

Power bank w zdecydowanej większości kojarzy się z ładowaniem smartfona w podróży, czy innych sytuacjach awaryjnych. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie przenośnej ładowarki.

Co naładujemy bankiem energii?

Powerbank świetnie sprawdzi się przy ładowaniu wielu urządzeń mobilnych, takich jak konsole typu handheld, głośniki i słuchawki bluetooth, tablety, przy czym szybkość ładowania w lepszych modelach zdecydowanie przekracza ładownie z komputerowego portu USB, a nawet z gniazdka, a to tylko najpopularniejsze z nich.

Gdzie nam się przyda power bank?

Najprościej byłoby powiedzieć – wszędzie, ponieważ groźba rozładowanej baterii towarzyszy nam cały czas, lecz są sytuacje w których jest wyjątkowo potrzebny. Taką sytuacją jest na przykład dłuższa podróż. Nie zawsze jesteśmy w stanie zadbać o pełną baterię, a gniazdka w pociągach i autokarach to jeszcze nie standard.

Podobną sytuacją są kempingi, festiwale muzyczne i innego rodzaju obozy w których dostęp do prądu może być utrudniony. Większego rozmiaru powerbank np. powerbank Xiaomi 20000 może w takiej sytuacji naładować nam telefon od zera nawet 5-6 razy, a czasem więcej. Jest to dość spory bank energii i może być zbyt duży jak na sprzęt kieszonkowy, ale z pewnością sprosta zadaniu nawet w długich podróżach.

Ponadto, w większości power banków zamontowane są całkiem mocne latarki o niskim zużyciu energii, które skutecznie oświetlą ciemne zakamarki czy to podczas kempingu, czy podczas przerwy w dostawie prądu. Jeśli potrzebujemy ładować power bankiem laptopa, warto zastanowić się nad kupnem specjalnie przeznaczonego do tego modelu. Na przykład power bank do laptopa Romoss sofun 6.

Równie często ładowarki przenośne używane są na bieżąco w ciągu dnia na uczelni, czy codziennej podróży do pracy i z powrotem. Niezależnie od sposobu użycia, użytkownicy powerbanków są zgodni co do jednego – trudno jest bez nich funkcjonować, jak już się przyzwyczaiło do komfortu, jaki zapewniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *